Krzysztof Kolany ponownie wyróżniony w konkursie NBP

Krzysztof Kolany ponownie wyróżniony w konkursie NBP

Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl, został ponownie wyróżniony w prestiżowym konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych organizowanym przez Narodowy Bank Polski.

Krzysztof Kolany otrzymał wyróżnienie w ramach XVII Edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych, organizowanego przez Narodowy Bank Polski. Kapituła konkursu nagrodziła artykuł „Po co banki centralne kupują złoto?”, który zwyciężył w kategorii Polityka pieniężna i stabilność finansowa.

W konkursie organizowanym przez NBP zostają nagrodzeni autorzy i redakcje, które w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniają skomplikowane zagadnienia ze świata gospodarki i przyczyniają się do podnoszenia poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków. W tegorocznej edycji nagrodę główną i tytuł Dziennikarza Ekonomicznego 2019 roku otrzymał Rafał Woś z redakcji "Tygodnika Powszechnego", za "całokształt pracy dziennikarskiej, umiejętność prezentowania w interesujący sposób skomplikowanych zagadnień ekonomicznych oraz doskonały warsztat".

W tegorocznym konkursie wyróżnieni zostali także: redakcja programu „Państwo w Państwie” telewizji Polsat News, Jakub Styczyński i Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”, Krystian Kaźmierczyk z Telewizji Republika, Robert Kiewlicz z portalu Trojmiasto.pl, Łukasz Kaźmierczak z Polskiego Radia i Jacek Musiał z redakcji Śląskiego Kuriera Wnet.

Krzysztof Kolany z Bankier.pl związany jest od 2007 r. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców.

Dla Krzysztofa Kolanego to już trzecia nagroda w konkursie im. Władysława Grabskiego. W 2010 r. wygrał w kategorii „dziennikarstwo internetowe”, w ubiegłorocznej edycji wyróżniony został jego artykuł "Vollgeld. Czy Szwajcarzy zdecydują się na monetarną rewolucję" w kategorii Polityka pieniężna i stabilność finansowa. W sumie dla redakcji Bankier.pl jest to czwarta nagroda - w 2016 r. laureatem konkursu polskiego banku centralnego został inny analityk Bankier.pl, Michał Żuławiński.

Krzysztof Kolany został również uhonorowany nagrodą Herosa Rynku Kapitałowego, którą w 2016 r. przyznało mu Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. W 2018 r. wyróżnienie to otrzymał Adam Torchała.Załączniki

krzysztof_kolany.jpg

1 / 1

krzysztof_kolany.jpg

data publikacji: 12.12.2019

rozmiar: 195.3 kB

wymiary: 667 x 1000 px

0

Kontakt dla mediów

Chief Marketing Officer

Karolina Kowalska

Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl