Paweł Sołtys nominowany do nagrody Grand Press Economy 2019

Paweł Sołtys nominowany do nagrody Grand Press Economy 2019

Paweł Sołtys, dziennikarz "Pulsu Biznesu" i Bankier.pl otrzymał nominację do tegorocznej nagrody Grand Press Economy. 

Grand Press Economy to nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów. Nominowanych wskazuje redakcja „Press” po przeprowadzeniu konsultacji z gronem fachowców. W tym roku wzięło w nich udział 37 osób – szefów redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, cenionych dziennikarzy, ekspertów rynku kapitałowego oraz specjalistów od inwestowania. Zwycięzcę, którego wyłoni redakcja „Press”, poznamy 10 grudnia w czasie gali finałowej Grand Press 2019, która odbędzie się w Muzeum Polin. Oprócz Pawła Sołtysa do nagrody zostali nominowani Piotr Mazurkiewicz z „Rzeczpospolitej” i Grzegorz Osiecki z „Dziennika Gazety Prawnej”.

Paweł Sołtys został nominowany (cytat za redakcją "Press") "za wnikliwe analizy pisane z pasją i równie barwnie komentowane w nagraniach wideo „Wartości dodane” publikowanych regularnie na stronie internetowej „Pulsu Biznesu”. Udowadnia, że pisanie o gospodarce może być przyjemnością odkrywania zagadkowych dziur w budżecie albo wyższości lodówki nad smogiem."

Paweł Sołtys to dziennikarz ekonomiczny i zarazem szef projektów audiowizualnych w Bonnier Business Polska. Od kilku lat dba o to, żeby efekty pracy dziennikarzy "Pulsu Biznesu", "Pulsu Medycyny", Bankier.pl i SpotData można było nie tylko przeczytać, ale także obejrzeć i posłuchać. Ta zwiększona obecność treści audio i wideo oznacza nowe autorskie formaty, więcej bieżących komentarzy zarówno z rynku, jak i z redakcji oraz tematyczną różnorodność z którą kojarzone są media należące do Bonnier Business Polska. Paweł Sołtys odpowiada m. in. za cotygodniowe podcasty "PB do Słuchania" >>ARCHIWUM AUDYCJI<<. Przez ponad 10 lat był związany z Programem 3 Polskiego Radia, a w latach 2014-2015 był zastępcą redaktora naczelnego „Bloomberg Businessweek Polska”, gdzie odpowiadał za prowadzenie działów „Firmy i Rynki” oraz „Finanse i Inwestycje”. Jako pasjonat narciarstwa alpejskiego Paweł Sołtys jest także komentatorem tej dyscypliny w Eurosport Polska.

Wartości DoDane, za które Paweł Sołtys otrzymał nominację do Grand Press Economy 2019 to program dla każdego, kto chce wiedzieć co słychać w gospodarce. Wyposażeni w interaktywne narzędzia gospodarze programu (oprócz Pawła Sołtysa współprowadzącym jest Ignacy Morawski - dyrektor platformy analitycznej SpotData) rozmawiają co poniedziałek o inspirujących danych, wykresach, tweetach i najświeższych doniesieniach z rynków. Wszystko z odrobiną humoru, solidną dozą dystansu do siebie oraz pytaniami od widzów. Archiwalne nagrania można obejrzeć >>TUTAJ<<

 Załączniki

PAWEL_SOLTYS.jpg

1 / 1

PAWEL_SOLTYS.jpg

data publikacji: 29.11.2019

rozmiar: 5.2 MB

wymiary: 3648 x 5472 px

0

Pobierz

jpg 5.2 MB

Kontakt dla mediów

Chief Marketing Officer

Karolina Kowalska

Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl