Ignacy Morawski liderem innowacji New Europe 100

Ignacy Morawski liderem innowacji New Europe 100

Kreatywni, przedsiębiorczy, inspirujący – tacy są liderzy innowacji, którzy trafili na listę New Europe 100. Wśród czempionów z Europy Środkowo-Wschodniej znalazł się Ignacy Morawski, założyciel projektu SpotData, będącego częścią Bonnier Business Polska.

Tegoroczna lista New Europe 100 to czwarta edycja zestawienia przygotowanego przez Fundację Res Publica wspólnie z Międzynarodowym Funduszem Wyszehradzkim, Google’em i Financial Times’em. Wśród liderów innowacji z Europy Środkowo-Wschodniej są przedstawiciele 29 firm i instytucji z Polski, w tym Ignacy Morawski, dyrektor projektu SpotData w Bonnier Business Polska.

SpotData to platforma wizualizacji oraz analizy danych makro- i mikroekonomicznych, która pozwala osobom niezwiązanym z finansami śledzić i zrozumieć najważniejsze trendy gospodarcze. Aby zrealizować swój pomysł, Ignacy Morawski skorzystał z własnych, zawodowych doświadczeń w sektorze bankowym, nauczył się programowania, tworzenia zaawansowanych baz danych i, w efekcie, założył firmę. Tym samym zapoczątkował biznes, który w czerwcu 2017 r. został włączony w struktury Bonnier Business Polska, wydawcy m.in „Pulsu Biznesu” i serwisu Bankier.pl.

– Miejsce na liście New Europe 100 to ogromne wyróżnienie, ale przede wszystkim motywacja. SpotData tworzymy po to, aby świat danych ekonomicznych był dla ludzi znacznie bardziej przystępny, przejrzysty i zrozumiały. Mamy dużą hurtownię danych ekonomicznych, wraz z narzędziami do ich wizualizacji i analizy – komentuje swój sukces Ignacy Morawski. Obecnie w SpotData istnieje ok. 30 tysięcy szeregów czasowych, a liczba ta wciąż rośnie. Dane w serwisie pochodzą z bardzo wielu źródeł, takich jak Główny Urząd Statystyczny, Eurostat, Narodowy Bank Polski, ale również ministerstwa, organizacje branżowe czy firmy prywatne.

– Wkrótce wprowadzimy narzędzia do efektywnego wyszukiwania danych oraz moduły dedykowane dla konkretnych branż. Łącząc dane i analizy z ofertą informacyjną tytułów Bonnier Business Polska, chcemy zaoferować polskim firmom i użytkownikom dostęp do kompletnej wiedzy na temat gospodarki i poszczególnych rynków – mówi Ignacy Morawski.

Więcej informacji TUTAJZałączniki

IGNACY_MORAWSKI_fot_MarekWisniewski.jpg

1 / 1

IGNACY_MORAWSKI_fot_MarekWisniewski.jpg

data publikacji: 26.11.2019

rozmiar: 3.9 MB

wymiary: 3744 x 5616 px

0

Pobierz

jpg 3.9 MB

Kontakt dla mediów

Chief Marketing Officer

Karolina Kowalska

Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl