Media należące do grupy Bonnier najbardziej cenione wśród inwestorów

Media należące do grupy Bonnier najbardziej cenione wśród inwestorów

Portal Bankier.pl, należący do Bonnier Business Polska, kolejny raz został uznany za najważniejsze źródło informacji w kategorii Serwisy internetowe w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów, organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). W kategorii Gazety w czołówce uplasował się dziennik "Puls Biznesu", należący do tego samego wydawcy.

 

Bankier.pl i "Puls Biznesu" od lat są szeroko rozpoznawalnymi i cenionymi przez inwestorów mediami biznesowymi. Ich redaktorzy każdego dnia dbają o dostarczenie czytelnikom rzetelnych informacji, merytorycznych analiz, komentarzy i narzędzi niezbędnych do inwestowania.

W zestawieniu przygotowanym przez SII, aż  63,9% badanych uznało Bankier.pl za najważniejsze źródło informacji w Internecie. Portal znacznie wyprzedził w rankingu inne serwisy o tematyce finansowej, tj. stooq.pl (40,0%), money.pl (38,9%), parkiet.com (33,9%) oraz serwisy domów maklerskich (21,7%).

 OBI2017-Internet.png

 

– To wielki sukces całej redakcji portalu. Cieszymy się, bo zawsze najtrudniej bronić pozycji lidera, a nam udaje się to już dekadę. Na dodatek, z największą w historii przewagą nad konkurencją. To potwierdza, że konsekwentna koncentracja na potrzebach czytelnika-inwestora, zamiast ślepej walki o kliki, zawsze się opłaca – komentuje Przemek Barankiewicz, redaktor naczelny Bankier.pl.

"Puls Biznesu" jako najważniejsze źródło informacji prasowej wskazało 33,7% ankietowanych, zapewniając mu tym samym drugie miejsce w zestawieniu. Pierwsze miejsce zajął dziennik "Parkiet", zdobywając 39,7% głosów, a trzecie – "Rzeczpospolita", którą wskazało 15,4% ankietowanych.

OBI2017-Gazety.png

– Cieszy nas fakt, że "Puls Biznesu", będąc dziennikiem ogólnogospodarczym, a nie dedykowanym rynkowi kapitałowemu, jest przez inwestorów tak dobrze oceniany – mówi Grzegorz Nawacki, zastępca redaktora naczelnego dziennika Puls Biznesu.

Dziennik "Puls Biznesu" posiada specjalną sekcję Puls Inwestora, zawierającą newsy ze spółek giełdowych, analizy, prognozy i komentarze, jak również szereg wskazówek dotyczących ochrony oszczędności i ich pomnażania.

W serwisie Bankier.pl dostępne są interaktywne wykresy przedstawiające szeroki wachlarz notowań akcji z GPW i giełd zagranicznych, indeksy polskich i światowych parkietów, notowania walut, surowców oraz funduszy inwestycyjnych.

Autor badania – Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów w tym roku zostało przeprowadzone po raz piętnasty. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale dotyczyło również źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.Kontakt dla mediów

Chief Marketing Officer

Karolina Kowalska

Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl